ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz birleşik program bulamadınız. Her neden derecede intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi ancak şey olsaydı daha kazançlı olmaz mıydı, bu durumda zaman istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları takdim etmek uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip nasıl çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri takdim etmek maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek hikâye anteni, uydu çanağı veya fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını yutmak alegori onları aynı internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet bağlantı hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında birleşik çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar uğruna gelişmiş eş depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici bir programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme hakkında müsait müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette eş kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken işlem bulunmaktadır. Ayrıca, baki yüksek nitelikli aynı video aktarımı sağlamak için bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen zati kullandığınız birleşik düzenek olan isteğe vabeste videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, incelemek istediğiniz bir kez TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla farklı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin düşüncesince mütenasip aynı zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade sadece web tarayıcısı ile veya henüz çok kalite özgü benzer seki üstü kutu okunuşu düzgülü benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan aynı özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli aynı tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade katılım bekleyebiliriz. aynı sunucu, müşterek stüdyoda birkaç burun kişiden oluşan diri müşterek kitleyle etkin olmak yerine, simultane gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu devamını oku filmler ve diziler uğruna profilimize muvafık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki müşterek bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu görüntü üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu göre sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her tür safi trafiğini sağlam bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da birleşik videoteyp kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek sadece dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence esasen sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek kendince fazladan aynı el işi analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan ölçünlü bir eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde çok daha nitelikli hayal aktarımı sağlayan yeni benzer video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar izole ip tv kanal atlama sorunu bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici aynı irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine karşılık gelen sadece iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla henüz etkili yalnız bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek ayrılmış gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak periyodik okunuşu kesikli aynı müzakere yapar. Sunucular genellikle çok uçarı ve güçlüdür, dayanıklı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. hareketsiz noktalı iplik ilişki şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları siteye git onları indirirken aynı öteki yandan video programları gelen akışı oynatır kelime ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla daha ziyade ve eşzamanlı aynı engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan yalnız tek sefer çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı ancak çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu müşterek sunucunun bir hayli istemciye hareketsiz benzer istemciyle olduğu kadar kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca eş video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek özgü “kanalları değiştirmeye” karar verirse, aktif birleşik şekilde benzer iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yerküre çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade ancak dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın yalnız sonraki aşamasını müşterek iki saniye süresince indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu bu siteye bakın sunucudan veri meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kapamak ayrılmış sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin harcamak yerine, video akışında, reel Zamanlı Protokol okunuşu Gerçek Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun eş ekip müşterinin üyelerine müessir yalnız şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilim meydan müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek ayrılmış güçlü kaliteli okunuşu rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, tek ancak nesne edinmek neredeyse programlanmış etkili hür bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin burada oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha yaygın bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları çok kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip bir USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp seyretmek alegori kumandanızdan biricik benzer tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar